Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 21, 2020 in Zdrowie |

Zastosowania wody gazowanej o których nie słyszałeś

Zastosowania wody gazowanej o których nie słyszałeś

Woda gazowana jest głównie znana ze skutecznego gaszenia pragnienia. Może być smakowa lub naturalna. Jednak nieliczni wiedzą, że znalazła zastosowanie także w ogrodnictwie, kuchni, kosmetyce czy sprzątaniu dom u.

Woda gazowana w kuchni

Woda z bąbelkami jest znanym dodatek do naleśników. Zastępując zwykłą wodę, wodą gazowaną sprawisz, że staną się puszyste. Podobny efekt przyniesione dodanie wody z gazem do ciasta na gofry.

Woda gazowana w ogrodnictwie

Woda gazowana to idealna, naturalna odżywka do kwiatów. Zastępując zwykłą wodę, wodą z gazem poprawia się wzrost roślin oraz sprawia, że rośliny kwitną dłużej. Taki rodzaj kuracji jest odpowiedni dla roślin lubiących kwaśną glebę np. storczyków czy wrzosów.

Woda gazowana  – skuteczny środek do mycia szyb

Mycie okien czy luster nie należy do przyjemnych. Często zostają smugi, a pracę należy powtórzyć. Lepszym rozwiązaniem będzie użycie wody gazowanej, zamiast płynu do mycia szyb lub innego środka chemicznego. Po użyciu wody z gazem smugi nie pojawią się. Ten sposób mycia jest szczególnie zalecany do mycia reflektorów samochodowych, woda skutecznie usuwa martwe owady.

Woda gazowana na tłuste plamy

Tłuste plamy są często trudne do usunięcia. Aby skutecznie się ich pozbyć, należy bezpośrednio na plamę polać trochę wody gazowanej i trzeć materiał o materiał. Plama powinna zniknąć bez konieczności prania.

Woda gazowana – skuteczny środek czyszczący

Chcąc umyć kuchenkę, posprzątać łazienkę czy umyć podłogę bez używania chemicznych środków, warto użyć wody gazowanej. Ten tani, ekologiczny środek czyszczący poradzi sobie na pewno.

Woda gazowana do oczyszczania twarzy

Okazuje się, że gazowana woda doskonale oczyszcza delikatną skórę twarzy. Bąbelki zawarte w wodzie oczyszczają skórę z zanieczyszczeń, bakterii oraz wzmacnia i ujędrnią cerę, poprawiając jej krążenie. Woda z gazem, to również doskonały sposób na zmycie makijażu.

Woda gazowana to tani, naturalny sposób na oczyszczenie twarzy,  usuwanie plam czy sprzątanie.