Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 1, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Jak się ubrać do pracy – bądź prawdziwym partnerem w biznesie i konkuruj o awans!

Jak się ubrać do pracy – bądź prawdziwym partnerem w biznesie i konkuruj o awans!

Elegancka kobieta w pracy budzi nie tylko respekt wśród współpracowników, ale i jest też postrzegana jako bardziej profesjonalna. Gdy dopiero zaczęłaś pracować na wymarzonym stanowisku, zapewne bardzo zależy Ci na nieskazitelnym wizerunku. Może też pracujesz już jakiś czas i marzy Ci się awans, dlatego szukasz sposobów na poprawę swojego wyglądu, tak abyś mogła pełnić reprezentacyjną rolę? Bez względu na powód, dla którego chcesz poznać tajniki dress code, powinnaś koniecznie przeczytać ten artykuł. Dowiesz się z niego dlaczego praca wymaga zachowania odpowiedniej formy ubioru, a także czego unikać i na co sobie pozwolić!

Damski garnitur to absolutny must have – moda dla kobiet na najwyższym poziomie!

Zapewne zauważyłaś już, że różowy, pudrowy kolor ma ogromną liczbę zwolenniczek. Panowie, również coraz częściej i śmielej sięgają po wrzosowe koszule, pastelowe, fioletowe marynarki czy różowe dodatki. Niestety, jeśli jesteś wielbicielką różu, muszę Cię zmartwić – zostaw różową garsonkę i marynarkę na uroczystości w gronie rodzinnym! Jeśli chcesz, aby inni współpracownicy, partnerzy biznesowi oraz szefowie i kierownictwo postrzegało Cię, jako bardzo zdyscyplinowaną, pewną siebie oraz przede wszystkim profesjonalną i kompetentną osobę, musisz wybrać ciemny, granatowy kolor! Wyobraź sobie, że idziesz na spotkanie, gdzie są sami mężczyźni, ubrani w stonowane, eleganckie, ciemne garnitury. Jeżeli Ty wyskoczysz nagle ubrana na różowo, jak myślisz, co pomyślą o Twoich kompetencjach? Niestety, prawdopodobnie, nawet często na poziomie podświadomości, będą Cię mieli za mniej kompetentną od nich samych, niezdolną do negocjacji, uległą i mało profesjonalną! Zapomnij więc o tym, co słyszałaś, że kobieta powinna nosić różowy kolor, bo to odmładza i dodaje świeżości. Jeżeli wchodzisz w biznes i chcesz zarabiać przyzwoite pieniądze, musisz dostosować się do nieco bardziej męskich reguł gry i taka jest prawda. Dlatego na spotkanie, na którym ogromnie Ci zależy, załóż granatowy, gładki garnitur z ciętymi kieszeniami i biały top lub klasyczną białą bluzkę z małym kołnierzem. Nie będziesz się wówczas wyróżniała spośród mężczyzn i zostaniesz prawdopodobnie potraktowana, jako równorzędny partner w biznesie lub doświadczony, nieugięty negocjator.

Moda w pracy – jakie jeszcze kolory są dobre do biznesu?

Do pracy zakładaj garsonki i garnitury oraz marynarki w kolorach: beżowym, brązowym, ciemnym niebieskim. Możesz również wybierać tkaniny w kratę – biała marynarka w granatową lub niebieską kratkę z akcentem czerwieni i czarna, ołówkowa spódnica wyglądają naprawdę doskonale. Pamiętaj również o odpowiednim obuwiu – nie noś zbyt wysokich szpilek. Obcas powinien mieć maksymalnie 6 centymetrów, to idealna wysokość do tego, aby wyglądać świetnie i czuć się pewnie oraz swobodnie. Buty powinny mieć zakryte palce, a jeśli zakładasz spódnicę, obowiązkowym elementem są cieliste rajstopy, ale unikaj zbyt ,, opalonych ” odcieni – są one już dawno niemodne i nie prezentują się elegancko.