Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sie 22, 2019 in Kosmetyka i uroda |

Pielęgnacja męskiej twarzy.

Pielęgnacja męskiej twarzy.

Kosmetyki wyłącznie dla kobiet to przeszłość. Stosowanie zabiegów kosmetycznych i środki pielęgnacyjnych dla mężczyzn jest równie ważne. Skóra facetów starzeje się wolniej niż skóra kobiet, ale musi być odpowiednio pielęgnowana problemy z wypryskami i trądzikiem to damski, ale i męski problem. Kluczem do sukcesu jest odpowiednie dobranie kosmetyków jakich używamy do twarzy. Każdy ma inne potrzeby i objawy, które wiele mogą powiedzieć o naszym zdrowiu, diecie czy sposobie życia. Brak odpowiedniego nawilżania, które jest obowiązkowe dla każdego, sprawia, że skóra staje się sucha, szybciej się starzeje i jest zmęczona. Skóra mężczyzny jest grubsza niż skóra kobiety. Każdy powinien indywidualnie poszukać, jaki jest dla niego najodpowiedniejszy sposób pielęgnacji.
Znacznie intensywne owłosienie sprawia, że gruczoły potowe dają się we znaki. Nieodpowiednia pielęgnacja wpływa na podrażnienia skóry i nie świeży wygląd. Ważne jest regularne oczyszczanie twarzy dobrym żelem. Na początku należy rozpoznać typ cery. Nie zaszkodzi też wybrać się do specjalisty w celu szczegółowego określenia potrzeb skóry.

Rodzaje męskiej skóry

Cera sucha cechuje się uczuciem suchości i napięcia, a po kilku godzinach od nałożenia kremu odczuwalny jest dyskomfort i szorstkość to jest to wyraźny sygnał, że do czynienia mamy z typem skóry suchej. Taki rodzaj wyjątkowo podatny jest na podrażnienia. Dla wrażliwej, należy wybierać preparaty nie zawierające mydła
Godnymi polecenia delikatnymi kosmetykami drogeryjnymi są żele do twarzy marki Nivea, a czy Garnier. Dobrymi produktami są apteczne specyfiki, które nie są drogie. Dla facetów ceniących luksus, idący w parze z najlepszą jakością, odpowiednim kosmetykiem do oczyszczania skóry suchej i wrażliwej będzie żele specjalne z kolagenem.
Skóra tłusta wygląda jakby była nasmarowana olejem, wymaga oczyszczenia który będzie w swoim składzie zawierał substancje o działaniu antybakteryjnym. Ograniczenie błyszczenia twarzy w ciągu dnia. Przydatny okazuje się tu krem matujący. Nie zapominając o dobrym peelingu, który usuwa nadmiar serum.
Skóra mieszana natłuszcza się w strefie T. Pomoże tu żel oczyszczający i nawilżający. Produkty antybakteryjne których konsystencja nie podrażni cery mieszanej.
Dbając o męską skórę twarzy nie jest skomplikowane i czasochłonne, ale wymaga odpowiedniego przygotowania.
Po określeniu rodzaju skóry, łatwo dobierzemy coś dla siebie. Wygląd i kondycja cery, zależy od dobrze dobranych kosmetyków pielęgnacyjnych. Warto też pamiętać o zdrowym stylu życia, który w znacznym stopniu odpowiada za wygląd.