Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 16, 2018 in Kosmetyka i uroda |

Stylizacja paznokci dla początkujących

Stylizacja paznokci dla początkujących

Profesjonalna stylizacja paznokci od kilku lat wiedzie prym wśród wszystkich zabiegów w salonach kosmetycznych. Stanowiska pracy stylistek znajdziemy w niemal każdym gabinecie urody, dodatkowo w każdym większym mieście funkcjonują mobilne salony, które oferują dojazd bezpośrednio do miejsca zamieszkania klientów. Paznokciami zajmują się także młode dziewczyny, które dopiero wchodzą na rynek pracy – oferują zabiegi w niskich cenach w zamian za praktykę.

Kurs stylizacji paznokci– jaki wybrać?

Kursy stylizacji paznokci powinny być podstawą do dalszej, bardziej praktycznej nauki zawodu. Podstawowe szkolenia obejmują przede wszystkim niezwykle ważną część teoretyczną, która pokazuje w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo i higienę pracy. Kursantki uczą się m. in. w jaki sposób dezynfekować narzędzia wielorazowe oraz które z przyrządów mogą być wykorzystywane tylko dla jednej klientki (np. papierowe pilniczki, drewniane patyczki, frezy z papieru). Na kursach podstawowych uczestniczki poznają także najbardziej podstawowe sposoby wykonywania manicure: klasycznego, hybrydowego, żelowego i akrylowego. Takie przygotowanie umożliwia rozpoczęcie pracy w zawodzie stylistki paznokci, jednak najważniejszym elementem nauki jest praktyka. Początkujące stylistki często oferują bardzo atrakcyjne ceny zabiegów i stylizacji paznokci, dzięki czemu mogą zdobywać doświadczenie oraz prezentować swoje prace potencjalnym klientom i pracodawcom.

Specjalistyczny kurs stylizacji paznokci

Poznane podstawy wykonywania różnych rodzajów manicure pozwalają nam na doszlifowanie swoich umiejętności na bardziej specjalistycznych kursach. Polegają one przede wszystkim na poznawaniu metod ozdabiania paznokci – aplikowanie różnych rodzajów naklejek na paznokcie, zdobienie przy pomocy stempli, folii holograficznej czy skomplikowane tworzenie wzorów ręcznie. Specjalistyczne kursy mogą dotyczyć także elementów szkoleń podstaw w bardziej rozbudowanym zakresie. Może to być m. in. dopracowanie tworzenia przedłużeń paznokci na formie.

Rozwijając swoją działalność w postaci wykonywania stylizacji paznokci, warto z czasem poznawać także inne, zbliżone zabiegi. Stylistyki z mobilnych gabinetów często dodatkowo oferują usługi z zakresu podologii, czyli pielęgnacji stóp. Przy zakupie odpowiedniej maszyny możemy oferować zabiegi parafinowania dłoni i stóp. Dodatkowo warto uczęszczać na dodatkowe kursy i szkolenia, które pozwolą na zwiększenie naszych kompetencji i stopniowy rozwój biznesu.