Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 21, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Kupuj kosmetyki bezpiecznie – ABC robienia zakupów online!

Kupuj kosmetyki bezpiecznie – ABC robienia zakupów online!

Kupujesz kosmetyki przez Internet? Musisz zatem wiedzieć, jakie są podstawowe zasady dotyczące dokonywania bezpiecznych zakupów. Jak odróżnić wartościowe produkty w okazyjnych cenach od mniej wydajnych i słabszych jakościowo? Dowiesz się tego z poniższego artykułu – przeczytaj uważnie, te informacje będą dla Ciebie cenne!

Najlepsze kosmetyki – jak wybierać i gdzie szukać okazji cenowych, które są na każdą kieszeń?

Promocje i różnego rodzaju rabaty potrafią naprawdę skusić niejedną kobietę. Niestety, często okazuje się, że zamiast produkty, który tak pięknie się prezentował na zdjęciach, dostajemy coś co w ogóle nie ma nic wspólnego z rzeczywistością. Jeśli taki kosmetyk, czy to pielęgnacyjny, czy kolorowy, a może perfumy, wiedz, że chroni Cię prawo konsumenta, które zezwala na to, abyś mogła odesłać produkt lub towar, którego wygląd różni się od tego przedstawionego na fotografii. Gdy robisz zakupy w sklepie lub w drogerii internetowej, nie masz możliwości dopytania się o dany produkt od razu. Zazwyczaj musisz wysłać e- maila, aby uzyskać odpowiedź na nurtujące Cię pytanie. Ponadto nie możesz dotknąć żadnej rzeczy ze zdjęcia, ani też nie masz takiej możliwości, aby na przykład powąchać perfumy lub sprawdzić odcień cieni do powiek czy lakieru do paznokci. Wobec tego, tym bardziej ostrożnie powinnaś podchodzić do zakupów w sieci.

 

Jeżeli jesteś pewna jakiegoś produktu, bo znasz go, używasz go często, jest on Twoim ulubionym kosmetykiem, wówczas nie ma problemu – szukasz najlepszej oferty i zamawiasz przesyłkę. Problem pojawia się często w momencie, gdy nie znasz danego kosmetyku, ale polegasz jedynie na zdjęciach i opisie. Zdjęcia to bardzo ważna kwestia podczas zakupów. Jeśli nie przekonuje Cię wygląd produktu, być może jest to wina źle wykonanej fotografii, dlatego wpisz w wyszukiwarkę nazwę tego produktu i sprawdź, w jaki sposób prezentuje się on też na innych stronach. Jeśli równie źle wygląda, a liczy się dla Ciebie wygląd, bo na przykład chcesz sprawić komuś prezent, wówczas zrezygnuj z zakupów. Gdy chcesz kupować kosmetyki taniej, powinnaś postarać się o kartę stałego klienta lub rabat, możesz też śledzić wyprzedaże sezonowe- kosmetyki, podobnie jak odzież, zarówno damska, jak i męska podlegają przecenom z powodu wejścia na rynek nowych, ulepszonych, czy też modniejszych produktów.

Brak zdjęcia produktu – czy kupować?

Oczywiście, decyzja odnośnie tego, czy kupować produkt, który nie ma zdjęć i nie został przez sprzedawcę lub producenta sfotografowany, należy do Ciebie. Tak jak już to było powiedziane powyżej – jeżeli dobrze znasz kosmetyk, możesz zamówić go, nawet wówczas gdy zdjęcie jest słabej jakości lub wtedy, gdy tego zdjęcia nie ma wcale. Przede wszystkim też pamiętaj, abyś czytała opinie o sklepie. Brak zdjęć może być nieco podejrzany, a strona internetowa może się okazać nieuczciwą platformą wyłudzająca dane lub pieniądze. Zawsze zachowaj ostrożność, a jeśli doszło do kradzieży Twoich danych, musisz to niezwłocznie zgłosić na policję – w innym przypadku złodzieje mogą wziąć na Ciebie kredyt lub wyczyścić Ci konto bankowe!