Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 19, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Wrażliwe stopy. Jak odpowiednio wybrać buty.

Wrażliwe stopy. Jak odpowiednio wybrać buty.

Poddane surowym testom przez cały dzień, wrażliwe lub osłabione stopy wymagają jeszcze większego komfortu. Kto nigdy nie miał problemów ze swoimi butami? Zbyt ciasne, zbyt małe, zbyt szerokie, zbyt duże, zbyt wysokie obcasy lub zbyt sztywna skóra: jest wystarczająco dużo powodów do cierpienia, gdy dostaniesz nową parę butów na nogi. Model, który nie pasuje lub nie do końca pasuje i, bim, to drzwi otwarte na wszelkiego rodzaju rany: otarcia, ciało, pęcherze, nie wspominając już o reperkusjach w sposobie chodzenia.

A jeszcze gorzej jest, gdy mamy do czynienia z nieszczęściem cierpiącym na wrażliwe lub problematyczne stopy: kruche paznokcie, nieregularne palce u nóg, kości, które ulegają deformacji, stopy, które są trochę za mocne lub za szerokie, i tak dalej.

3 najlepsze wskazówki, jak wybrać odpowiednie buty.
1. Przymiarka na koniec dnia, a nie na początku. Dlaczego miałabym to zrobić? Po prostu, ponieważ Twoje stopy z pewnością będą spuchnięte: i to właśnie o tej porze dnia możesz naprawdę ocenić przyszły komfort i dopasowanie Twoich butów.
2. Wybierz naturalne, oddychające materiały. Nie ma nic gorszego niż syntetyczne preparaty na pot i bakterie, które będą sprzyjać tarciu, będącemu źródłem wielu odleżyn. Decydujemy się więc na skórę, która ma również wyraźną zaletę zmiękczania w czasie.
3: Ani za wysoko, ani za nisko. Idealny rozmiar obcasu wynosi maksymalnie od 2 do 5 cm. Pod spodem wstrząsy nie są wystarczająco wchłaniane; powyżej ryzykują one rozregulowanie sylwetki i uciskanie pięty, co może bardzo szybko stać się bolesne.