Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 8, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Co zrobić, żeby skutecznie schudnąć?

Co zrobić, żeby skutecznie schudnąć?

Niemal każda kobieta miała w swoim życiu etap, w którym złożyła sobie samej postanowienie, że będzie się odchudzała! Łatwo jest obiecać sobie pewne rzeczy, ale często, mimo nawet najszczerszych chęci, plan spala na panewce i z odchudzania nic nie wychodzi. Przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak skutecznie i na długo zrzucić zbędne kilogramy i dlaczego brak motywacji jest Twoim największym wrogiem?

Trening czy dieta – co przynosi lepsze efekty? Odchudzanie

Jeśli zastanawiasz się, co jest skuteczniejsze w odchudzaniu, musisz wiedzieć, że zarówno treningi, jak i odpowiednio zbilansowane posiłki mają ogromne znaczenie. Gdy mówimy o zdrowym odżywianiu, powinnaś pamiętać, że obecne badania pokazały, że dieta sokowa wcale nie jest taka rewelacyjna, jak myślałyśmy! Owoce mają nieraz bardzo wysoki indeks glikemiczny, a to oznacza, że zawierają dużo cukru. Cukier natomiast, jak wiadomo to tylko kalorie. Sprzyja powstawaniu grzybicy, niszczy szkliwo zębów oraz prowadzi do ogólnego osłabienia organizmu. Zrezygnuj zatem z cukru, nawet pod postacią owoców! Oczywiście, jeśli od czasu do czasu sięgniesz po owoc, nic się nie stanie – zawsze lepiej jest zjeść jabłko niż batonika ze sklepu lub chipsy!

 

Nie daj się także zwieść modnym dietom wegetariańskim lub, co gorsza wegańskim. Jeśli trenujesz lub ćwiczysz, Twój organizm potrzebuje produktów odzwierzęcych! Nie zagłębiając się dalej w ten temat, ponieważ tak naprawdę weganizm jest utopijną ideologią, zadbaj o to, abyś miała zapewnioną podaż kolagenu ( znajdziesz go w mięsie!) i witaminy B12. Twoja uroda na tym zyska – lśniące włosy i zdrowe zęby, wpływają korzystnie na Twoje samopoczucie i wygląd! Jeśli trenujesz na siłowni, musisz mieć odpowiedni plan ćwiczeń. Od jogi lub pilatesu nie schudniesz i nie wyrzeźbisz sylwetki. Te aktywności są właśnie dobre dla osób, które nie jedzą mięsa – one nie mają siły na bardziej wymagające sporty. O ile to możliwe, spraw, aby aktywność fizyczna była dla Ciebie przyjemnością, ale wiedz też o tym, że będziesz musiała się niekiedy zmusić do ćwiczeń. Nie odpuszczaj sobie i ćwicz oprócz ciała samodyscyplinę.

 

Gdy brakuje Ci motywacji, wyobraź sobie, jaki rozmiar chcesz nosić i pooglądaj stylizację z takimi outfitami. To powinno Cię zmotywować dostatecznie! Gdy to nie działa, zastanów się, dlaczego tak się dzieje. Może nie lubisz ćwiczyć w pojedynkę, a może wręcz przeciwnie, nie lubisz gdy inni patrzą na Ciebie, podczas, gdy wykonujesz skomplikowane ćwiczenia? Czasami nie masz wyjścia – w domu nie masz dostępu do urządzeń, które pozwalają rzeźbić sylwetkę. Niektóre kobiety unikają również siłowni, czy basenu ze względu na nadwagę. Nie chcą chodzić na pływalnię lub ćwiczyć w obiekcie, ponieważ mówią, że zrobią to dopiero wtedy, gdy schudną. Nie widzą jednak paradoksu tej całej sytuacji – żeby schudnąć, trzeba po prostu zacząć ćwiczyć – innej drogi nie ma! Aby utrzymać efekt zgrabnej sylwetki, zmiany w diecie wprowadzaj stopniowo, daj sobie też czas niezbędny na regenerację po wysiłku. Stawianie poprzeczki zbyt wysoko, kończy się najczęściej niepowodzeniem.