Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on mar 2, 2019 in Kosmetyka i uroda |

Jak zadbać o siebie jesienią?

Jak zadbać o siebie jesienią?

Jesień to pora roku, podczas której często sobie odpuszczamy. Po ciepłych miesiącach przychodzi ochłodzenie, które nie sprzyja naszemu samopoczuciu, a krótsze dni sprawiają, że trudniej nam zadbać o siebie. Jednak konsekwencja i motywacja mogą sprawić, że nawet jesienią będziemy czuć się pięknie i stylowo.

Zdrowie przede wszystkim

Jesienią szczególnie warto zadbać o zdrową dietę i aktywność fizyczną. Nasz jadłospis powinien obejmować dużą ilość warzyw i owoców, które dostarczą niezbędnych witamin i minerałów. W chłodniejszych dniach rozgrzejemy się warzywnymi zupami i gulaszami, których składniki nie tylko poprawią nam samopoczucie, ale wzmocnią włosy i paznokcie oraz rozświetlą cerę. Nie zapominajmy o aktywności na świeżym powietrzu – nawet półgodzinny spacer poprawi nasze krążenie oraz wzmocni odporność. Warto zadbać o dwa lub trzy intensywniejsze treningi w tygodniu, które dodatkowo spowodują gwałtowny wyrzut endorfin oraz poprawią naszą sylwetkę. Mniejsza ilość promieni słonecznych jest powodem, dla którego warto zadbać o regularną suplementację witaminy D, która przywróci energię i dobre samopoczucie przez cały okres jesienno-zimowy.

Kompleksowa pielęgnacja skóry

W zimne dni szczególnie warto zadbać o ochronę naszej skóry – w końcu uroda w dużej mierze zależy od kondycji cery. Warto stosować naturalne, delikatne kremy półtłuste, które ochronią ją od wiatru i chłodu. Nasza uroda poprawi się także przy regularnym stosowaniu nawilżających i odżywczych maseczek. W zimnych miesiącach wzrasta również zanieczyszczenie powietrza, które najbardziej odczuwalne jest w dużych miastach – to moment, w którym powinniśmy dbać o regularne oczyszczanie i detoksykację skóry twarzy.

Moda w jesiennym stylu

Nic tak nie poprawia samopoczucia jak atrakcyjne, modne ubranie. W sezonie jesienno-zimowym do łask wchodzą kreację, o których zapominamy w ciągu ciepłych miesięcy. Moda jesienna to przede wszystkim intensywne odcienie żółci, zieleni i czerwieni, możliwość noszenia pięknych, skórzanych botków oraz wełnianych sweterków. To także czas, w którym warto odświeżyć swoją garderobę z poprzedniego sezonu. Jesienią i zimą 2019/2020 będą królować zwierzęce i florystyczne motywy, głębokie fiolety i kolory w metalicznych odcieniach. W ofercie sklepów znajdziemy również klasyczne skórzane kurtki oraz eleganckie płaszcze. Do łask wejdą dwa kontrastujące style: militarny i romantyczny. Nie zabraknie również eleganckich sukien wieczorowych z bufiastymi rękawami i rozcięciami.