Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 2, 2022 in Kosmetyka i uroda |

Stoliki fryzjerskie

Stoliki fryzjerskie

Jak urządzić salon fryzjerski

Aby założyć salon fryzjerski potrzebujesz funkcjonalnych i spersonalizowanych mebli. Klasyczne meble do fryzjera to fotele, lustra, półki, umywalki, akcesoria i kasa.

Każdy nowo otwarty salon musi zaopatrzyć się w stoliki fryzjerskie. Stoliki są niezbędne muszą być specjalnie zaprojektowane do tej pracy, aby zapewnić wysoki poziom komfortu zarówno klientom, jak i fryzjerowi, który musi wokół nich pracować. Ważną rzeczą przy zakupie stolika fryzjerskiego jest dobranie modelu rozkładanego w celu dopasowania do ciągłego wkładania i wyciągania narzędzi oraz zagwarantowania fryzjerowi prawidłowej pozycji pracy. Niektóre modele wyrafinowane lub o bardziej wyrafinowanym designie są wyposażone w uchwyt na suszarkę do włosów lub ozdobione drewnianymi intarsjami. Wybór optymalnego stolika zależy nie tylko od kwestii budżetu, ale także od stylu otoczenia. Wyposażenie całego salonu musi być jak najbardziej harmonijne i jednolite.

Rodzaje stolików fryzjerskich

Istnieją zasadniczo dwa rodzaje stolików do pracy: naścienne, szczególnie przydatne dla tych, którzy mają mało miejsca lub chcą maksymalnie wykorzystać to, co dostępne w salonie, oraz stoliki wyspowe, bardziej efektowne, ale bardziej wymagające pod względem zajmowanego miejsca przestrzeń.
Stoliki do pracy odzwierciedlają nieco styl i upodobania fryzjera, który będzie z nich korzystał i jako przedmioty, które najbardziej przykuwają uwagę (klientów, przechodniów), trzeba je wybierać spokojnie. Na przykład młody, modny fryzjer z młodą, modną klientelą otwartą na alternatywne style może wybrać do swojego salonu naścienne stanowisko pracy z piaskowanym lustrem w jasnym kolorze, czarnym plastikowym fotelem lub imitacją skóry oraz podnóżkiem i blatem z satyny lub polerowany chromowany metal. Dla fryzjerów, którzy mają wyselekcjonowaną, wyrafinowaną klientelę i dużo dostępnej przestrzeni można zastosować na przykład kwadratowy, srebrno-lakierowany stół deco i cztery owalne lustra z krótkimi nóżkami. Wybór jest ogromny: od minimalistycznych rozwiązań z aluminium lub kryształu po skomplikowane, niezwykle wyrafinowane i przyciągające wzrok.