Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 21, 2018 in Kosmetyka i uroda |

Wybór suszarki do włosów

Wybór suszarki do włosów

Suszarka do włosów ma wbrew pozorom o wiele większe znaczenie, niż można by w pierwszej chwili przypuszczać. Oczywiście jej podstawowa funkcja to suszenie włosów, jednak na tym jej rola się nie kończy. Źle dobrany model może w bardzo negatywny sposób wpłynąć na kondycję naszych włosów, zaś dzięki rozsądnemu, odpowiedniemu do naszych potrzeb i wymagań zakupowi zyskamy możliwość znacznej poprawy ich wyglądu. Producenci zdają sobie sprawę z ogromnej konkurencji panującej na rynku, przez co starają się zachęcić potencjalnych klientów coraz to nowymi funkcjami i udogodnieniami. Czy jednak wszystkie z nich są absolutnie konieczne? Czym kierować się podczas wyboru?

Na co zwrócić uwagę?

Po pierwsze pamiętaj, że podobnie jak każdy człowiek jest inny, tak i różne są rodzaje włosów. Właśnie z tego powodu nie ma rozwiązania uniwersalnego, które sprawdzi się tak samo dobrze w przypadku każdego. Wybierając dla siebie suszarkę oceń ją pod kątem swoich włosów, ich potrzeb i wymagań. Po pierwsze zwróć uwagę na moc urządzenia. Jeśli twoje włosy są bardzo gęste i długie wybierz model o mocy około 2000 W. W innych przypadkach może się to okazać o wiele za dużo i włosy mogą niszczyć się pod wpływem zbyt gorącego i mocnego strumienia powietrza. 1500 W powinno być więc wystarczające. Porównaj także parametry takie jak regulacja temperatury i siła nadmuchu. Dla wielu osób wystarczającą opcją są dwa warianty temperatury nawiewu, jednak w niektórych przypadkach lepiej sprawdzą się modele z większą ilością opcji – zależy to zarówno od sytuacji (czasem, gdy się spieszymy wyższa temperatura może być pomocna) oraz własnych preferencji. Siła nadmuchu może natomiast pomagać – bądź uniemożliwiać – wykonanie niektórych stylizacji. Ponadto zwróć uwagę na dodatkowe funkcje oraz elementy, w jakie wyposażona została konkretna suszarka – np. jonizację powietrza, albo nakładki takie jak dyfuzor, koncentrator powietrza, końcówka spin curl czy różne filtry. Na koniec zwróć też uwagę na wygląd konkretnego modelu, to czy będzie dobrze prezentował się w twojej łazience (bo to także nie jest bez znaczenia), czy jest poręczny, wygodny w użyciu itp.

Ranking suszarek do włosów

Oczywiście przed zakupem warto także poznać opinie innych użytkowników danego modelu. Można w tym celu sprawdzić ranking suszarek do włosów, gdzie znaleźć można najlepiej oceniane modele, czy też zapoznać się z wynikami testów poszczególnych modeli. Zarówno rankingi, testy, jak i inne praktyczne informacje związane z oceną innych osób znajdziemy oczywiście w Internecie.