Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 16, 2018 in Kosmetyka i uroda |

Na co zwrócić uwagę w trakcie rekrutacji kosmetyczek?

Na co zwrócić uwagę w trakcie rekrutacji kosmetyczek?

Rekrutując kosmetyczkę do naszego salonu kosmetycznego powinniśmy zwrócić uwagę na szereg aspektów, które pomogą nam podjąć właściwy wybór. Jak w każdej inne branży, także praca w gabinecie kosmetycznej posiada określone wymagania, które powinny być niezbędne do rozpoczęcia pracy. Oto 5 obszarów, które warto sprawdzić w trakcie rekrutacji kosmetyczki.

1. Wykształcenie branżowe

Praca branża kosmetyczna nie wymaga specjalistycznego wykształcenia, jednak kursy, szkolenia lub policealne szkoły dają możliwość poznania charakteru stanowiska praca oraz zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej. Kandydaci powinni mieć więc zrobione wymagane i certyfikowane kursy, które będą potwierdzały ich umiejętności.

2. Doświadczenie

Human resources w niemal każdej branży nastawione są przede wszystkim na poszukiwanie doświadczonych kandydatów. Doświadczenie zawodowe pozwala nie tylko na regularne praktykowanie określonych czynności, ale również na zaznajomienie się z zasadami pracy w salonach kosmetycznych.

3. Umiejętności

Jak sprawdzić talent i umiejętności? Choć w niektórych branżach jest to wyjątkowo trudne, w przypadku usług kosmetycznych z łatwością możemy sprawdzić możliwości kandydatów do pracy. W dniu próbnym mogą być wykonywane poszczególne czynności i zabiegi, dzięki którym ocenimy umiejętności naszych potencjalnych pracowników.

4. Kompetencje miękkie

Nawet najlepsi specjaliści nie odniosą wielkiego sukcesu jeśli nie będą posiadali podstawowych kompetencji miękkich. Choć w branży kosmetycznej nie są one tak istotne jak w przypadku handlu, nasi pracownicy wciąż będą wizytówką firmy. Powinni cechować się:

– wysoką kulturą osobistą,
– zdolnościami nawiązywania trwałych relacji z klientem,
– umiejętnościami komunikacyjnymi,
– asertywnością.

Centra human resources posiadają wiele narzędzi do oceny tego typu kompetencji, z których najskuteczniejsze są scenki sytuacyjne, gdzie testowane są reakcje potencjalnego pracownika.

5. Dodatkowe umiejętności

Praca branża kosmetyczna to także częste zmiany. Nasi pracownicy powinni być elastyczni, gotowi do nauki i zmotywowani. Kandydaci muszą cechować się nastawieniem na jakość, profesjonalizmem oraz umiejętnością prowadzenia nawet trudnych rozmów. Dodatkową korzyścią dla pracodawców będzie doświadczenie w branżach pokrewnych (m. in. pielęgnacja naturalna) oraz znajomość rynku (m. in. kosmetyków profesjonalnych i drogeryjnych, suplementów diety, środków farmakologicznych), które pozwolą na kompleksową obsługę klienta i obiektywne doradzenie mu w problemach.