Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 2, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Jacuzzi – kiedy korzystać i jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Jacuzzi – kiedy korzystać i jaki ma wpływ na nasze zdrowie?

Czy wanna z hydromasażem to zakup wart Twojej uwagi? A może lepiej jest skorzystać z salonu SPA i tam od czasu do czasu wykorzystać dobroczynny wpływ jacuzzi? Jakie zalety ma masaż wodny i jak wpływa na nasze zdrowie? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule – przeczytaj i zdecyduj sam, co będzie dla Ciebie najlepszym wyborem!

Masaż wodny, czyli hydromasaż – jakie ma korzyści i czy są jakieś przeciwwskazania?

Hydromasaż polega na tym, że nasze ciało poddawane jest działaniu wody, która wypuszczana jest przez specjalne dysze pod dużym ciśnieniem. Wspaniale wpływa to na nasz organizm, szczególnie jeśli cierpimy na jakieś dolegliwości bólowe. Siedzący tryb życia, praca w biurze, albo stresujące zdarzenia – to wszystko sprawia, że nasz organizm to kłębek nerwów. Jesteśmy spięci i podenerwowani, czas nas goni, a my mamy coraz więcej na głowie. Doskonałym remedium na stres i negatywne emocje jest właśnie masaż wodny. Wspaniale rozluźnia spięte mięśnie i pozwala na regenerację sił. Jeżeli uprawiasz czynnie jakiś sport, czy to wysiłkowy, czy kontaktowy, wówczas pobyt w jacuzzi może mieć na Twoją formę zbawienny wpływ. Z wanny z hydromasażem skorzystasz na pływalni, w aquaparku, a także w niemal każdym salonie SPA. Gdy nie lubisz nigdzie chodzić na zabiegi, a w Twojej okolicy nie ma żadnego basenu, z racji czego masz utrudniony dostęp do hydromasażu, możesz kupić specjalną wannę, którą zamontujesz we własnym domu. Cena takiej wanny zależy od standardu. Na rynku dostępne są droższe modele, które są sterowane za pomocą elektroniki. Takie rozwiązanie umożliwia Ci dostosowanie strumienia wody do Twoich potrzeb. Domowe jacuzzi ma również wiele dodatkowych funkcji, jak choćby podświetlenie. Podczas zakupów, zastanów się, jakie udogodnienia będą Ci niezbędne, a z jakich możesz śmiało zrezygnować. Możesz również nabyć zwykły model, sterowany manualnie. Jest on tańszy niż te, wyposażone w mnóstwo dodatkowych funkcji.

Kto nie może korzystać z hydromasażu i dlaczego? Przeciwwskazania.

Z masażu wodnego powinny zrezygnować przede wszystkim kobiety w ciąży. Woda, która wydobywa się z dysz pod dużym ciśnieniem, oddziałuje także na rozwijający się płód. Gdy ciśnienie wody jest zbyt duże, istnieje wówczas ryzyko poronienia. Także małe dzieci nie powinny korzystać z tego rodzaju wanien, a również osoby w podeszłym wieku, które są po operacji serca i mają rozruszniki. W innych wypadkach, zabiegi relaksacyjne z użyciem hydromasażu są wręcz zalecane. Rwa kulszowa, ciągłe skurcze mięśni oraz nadwaga to czynniki, które predysponują Cię do skorzystania z jacuzzi. Pamiętaj też, że kiedy korzystasz z hydromasażu, musisz kontrolować czas przebywania w wannie. Jeśli zdarzy Ci się siedzieć zbyt długo, a woda będzie wydobywała się pod znacznym ciśnieniem, wówczas może się zdarzyć, że zamiast oczekiwanego rozluźnienia, będziesz na drugi dzień obolały. Podobnie jest też w przypadku biczy wodnych, kilkanaście minut wystarczy, abyś poczuł się znacznie lepiej!