Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on cze 30, 2018 in Kosmetyka i uroda |

Jak poczuć się ja w spa we własnym domu.

Jak poczuć się ja w spa we własnym domu.

Nie od dziś wiadomo że zabiegi SPA wpływają bardzo korzystnie na nasz organizm. Wpływają znacząco na poprawę krążenia czy samopoczucia. Regenerują naszą skórę oraz dodatkowo ją nawilżają. Bardzo korzystnie również wpływają na jej napięcie przez co eliminują zmarszczki. Nie każdy może jednak pozwalać sobie na częste wizyty w spa. Tutaj naprzód oczekiwaniom klientom wychodzą producenci wyposażenia łazienek. Stworzyli oni bowiem wanny spa.

Działanie i technologie zastosowane

Nie są one niczym więcej niż powiększonymi wannami z dodatkowym wyposażeniem w postaci hydromasażu czy wytwarzania bąbelków. Jeśli chodzi o zastosowane materiały to jest to w głównej mierze akryl z domieszką poliestru lub włókien szklanych. Często wyposażone są w siedzisko i zagłówek aby stanowić jak największy komfort i relaks podczas zażywania kąpieli. Znaczącą wadą może być to że jest ona podatna na zarysowania. Do jej pielęgnacji używa się również specjalistycznej chemii.

Wanna spa w domu

Warunki domowe często uznawane są bardzo niekorzystne jeśli chodzi o montaż takiego urządzenia. Jednak wbrew tym opiniom wanna SPA może zostać zamontowana w mniejszych pomieszczenia. Wanny narożnikowe, przyścienne, asymetryczne czy okrągłe całą rozwiązaniami dla takich właśnie pomieszczeń.

O czym warto pamiętać

Decydując się na zakup takiej wanny musimy pamiętać przede wszystkim o tym, że nie zamontujemy jej samemu. Warto w tym celu postawić na osobę która ma doświadczenie w tego typu instalacja, ponieważ od prawidłowego podpięcia zależy jej działanie oraz bezpieczeństwo użytkujących. Kwestią użytkową jest również to aby sprawdzić czy w danej wannie można stosować mydła czy kul do kąpieli. Jest to spowodowane tym, że małe elementy mogłyby się dostać do pompy i uszkodzić ją. Pamiętajmy również o tym aby wybierać tylko urządzenia sprawdzone z odpowiednimi atestami i certyfikatami.

Jakie daje ona korzyści

Korzyści jakie płyną z zastosowania wanny SPA to przede wszystkim możliwość zrelaksowania i odpoczynku po stresujących chwilach w pracy czy szkole. Wpływają one również na poprawę krążenia krwi i rozluźnienie mięśni. Polecane są przy bólach kręgosłupa i stawów oraz redukcji cellulitu. Przyspieszają przemianę materii oraz regulują bóle stawów. Jednymi słowy daje ona wiele bardzo pozytywnych efektów dla naszego ciała jak i samopoczucia. Nie warto więc wątpić w słuszność zakupu takiego urządzania ponieważ pomimo iż generuje ono nieco wyższe koszty w utrzymaniu i zakupie niż zwyczajna wanna czy kabina prysznicowa wpływa na nasze zdrowie bardzo pozytywnie, a zdrowie jest czymś na czym nie można oszczędzać.