Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 11, 2019 in Kosmetyka i uroda |

Jak odjąć sobie lat.

Jak odjąć sobie lat.

Zmarszczki to zmora dojrzałych kobiet. Mimiczne nie dają powodów do niepokoju, ale już głębsze wymagają intensywnej pielęgnacji.
Załamania na skórze najczęściej widoczne w okolicach oczu i ust.
Im jesteśmy starsi tym jest ich więcej. Takie zmiany spowodowane są utratą kolagenu, paleniem papierosów, złą dietą czy nadmiernym opalaniem.
Do walki ze zmarszczkami możemy zastosować specjalne kremy z kolagenem. Na rynku jest ich mnóstwo. Ale czy są skuteczne. Nie wiadomo.
Zanim sięgniemy po gotowe kremy, należy zmienić tryb życia i zniwelować stres, który w dużym stopniu wpływa na zmiany skórne.
Zmarszczki możemy niwelować z pomocą ziół i maseczek.

Bezcenny aloes

Zbawienne właściwości posiada aloes leczniczy. Dobrze znany na całym świecie. Doskonale wpływa na kondycje naszych włosów ale i skóry.
Codzienne stosowanie, wygładza i ujędrnia skórę. W aloesie najważniejszy jest sok, który zawiera mnóstwo pożytecznych substancji.

Kolejnym sposobem walki ze zmarszczkami są maseczki. Świetnie sprawdzi się tu miód, cytryna i drożdże. Składniki te mają niesamowity wpływ na skórę. Pobudzają naskórek i rozjaśniają cerę.

Zabiegi upiększające

Jeżeli domowe sposoby są mało skuteczne a kremy nie pomagają, można zasięgnąć pomocy u specjalisty, który przeprowadzi wygładzanie zmarszczek. Usuwanie zmarszczek takim sposobem staje się coraz popularniejsze. Lifting twarzy ma zapewnić gładką i elastyczną skórę.
Dermabrazja i mikrodermabrazja mają na celu usunięcie zewnętrznej warstwy skóry i umożliwienie wzrostu świeżej. Ta pierwsza jest bardziej inwazyjna i powoduje zaczerwienienia i strupy. Mikrodermabrazja jest łagodniejsza, ale musi być powtarzana dla optymalnego efektu.
W porównaniu z dermabrazją, zabieg ten nie ma praktycznie żadnych skutków ubocznych.
Usuwanie zmarszczek pochodnymi witaminy A, Retinoidami, które zleci nam lekarz. Należy pamiętać, że skóra staje się wtedy podatna na oparzenia.
Zanim uciekniemy się do kosztownych zabiegów, powinno się spróbować wszystkich możliwych sposobów. W przypadku pierwszych objawów starzenia się skóry i zmarszczek płytkich, lifting będzie niepotrzebny.
Inną metodą, jest zabieg laserowy. Efektem jest stymulacja włókien kolagenowych. Po tym zabiegu powstają rany a skóra potrzebuje czasu, aby się wygoić.
Często stosowany jest także peeling, intensywny powtarzany kilka razy.
Popularny stał się botoks. Zabieg powtarzany co kilka miesięcy, polega na paraliżowaniu określonych partii twarzy. Najczęściej wstrzykiwany w czoło.

Sięgając ostatniego rozwiązania, należy najpierw wypróbować zabiegi bezinwazyjne. Mogą one okazać się skuteczne i ingerencja skalpela nie będzie potrzebna.