Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on gru 30, 2020 in Kosmetyka i uroda |

Tajemnice skutecznego odchudzania

Tajemnice skutecznego odchudzania

Jeśli napiszę, że w tym krótkim artykule chciałbym zdradzić tajemnice skutecznego odchudzania pewnie część osób przeczyta go z nadzieją na odkrycie jakiejś nieznanej, magicznej metody lub suplementu diety który sprawi że bez wysiłku zaczniemy gubić niechciane kilogramy. Jednak klucz do skutecznego odchudzania jest powszechnie znany, a sukces uzależniony wyłącznie od naszej woli i charakteru.

 

Pierwszym elementem wspomnianego klucza, który zagwarantuje nam skuteczne odchudzanie jest nasza dieta. Wbrew powszechnej opinii nie musi to być skomplikowany jadłospis, gdzie wyliczony mamy każdy gram spożywanego pokarmu. Wystarczy, że zmieniamy nasze nawyki żywieniowe na zdrowsze, czyli zrezygnujemy ze słodyczy i słodzonych napojów, fast foody zmieniamy na wartościowe domowe jedzenie, a do naszej diety włączymy więcej warzyw i owoców. Gwarantuję, że po takiej zmianie zauważymy różnicę nie tylko w naszym wyglądzie, ale również w samopoczuciu.

Spacer i rower

Warto również zadbać o naszą aktywność fizyczną. Tutaj ponownie złamiemy panujące stereotypy. Nie jest konieczne uczęszczanie na siłownię, czy zromanizowane zajęcia fitness. Wystarczą długie spacery, jazda na rowerze czy rolkach lub pływanie na basenie. Mogą to być również długie spacery czy jakakolwiek inna forma ruchu. Jestem przekonany, że każdy znajdzie coś co będzie mu sprawiało przyjemność i nie będzie powodowało zniechęcenia. Dobrze jest również zastanowić się jak możemy zwiększyć swoją aktywność podczas codziennych obowiązków – warto na przykład zrezygnować z windy i korzystać ze schodów w pracy lub wracając do mieszkania. Wychodząc z psem możemy wydłużyć nieco spacer oraz jego tempo.

Jednak przed zastosowaniem diety oraz wprowadzeniem aktywności fizycznej zawsze należy w pierwszej kolejności zadbać o zdrowie. Chory lub nadmiernie przeciążony organizm nigdy nie będzie tak podatny na bodźce i skuteczne odchudzanie może być utrudnione lub nawet niemożliwe. Dlatego przed wprowadzeniem jakichkolwiek zmian w nasze życie warto udać się do lekarza rodzinnego, powiedzieć mu o naszych planach i poprosić o wykonanie podstawowych badań, aby mieć pewność, że możemy bez przeszkód zmieniać swoje życie i sylwetkę.