Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 1, 2018 in Kosmetyka i uroda |

Soniczna szczoteczka – czy warto?

Soniczna szczoteczka – czy warto?

Zastanawiasz się, czy szczoteczka soniczna jest odpowiednim wyborem dla osób dbających o higienę jamy ustnej? Jak najbardziej! Czym konkretnie jest to urządzenie i jakie są jego główne zalety?

Czym jest szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne, zarówno z wyglądu, jak i z powodu swojej funkcjonalności są połączeniem tradycyjnej, manualnej szczoteczki do zębów oraz szczoteczki elektronicznej. Z tradycyjną szczoteczką łączy je przede wszystkim główka, która ma podłużny kształt i wykonana jest z nieruchomego włosia. W obu przypadkach zaleca się, aby wymiany (całej szczoteczki manualnej bądź wymiennej główki szczoteczki sonicznej) dokonywać co najmniej raz na trzy miesiące, lub – jeśli zajdzie taka konieczność – częściej. Podobieństwo do szczoteczek elektronicznych widoczne jest natomiast przede wszystkim na przykładzie rączki urządzenia. Jej obudowa jest grubsza od rączki tradycyjnych szczoteczek, bowiem w jej wnętrzu zmieścić się musi akumulator i wszystkie podzespoły. Rączka jest bardzo smukła, zwykle pokryta antypoślizgowym i wodoodpornym materiałem, co czyni ją bardzo wytrzymałą i ułatwia stosowanie. Szczoteczka soniczna jest także – podobnie jak jej elektroniczny odpowiednik – obsługiwana za pomocą umieszczonych na rączce przycisków, albo w przypadku droższych modeli – specjalnego, zwykle podświetlanego interfejsu.

Szczoteczka soniczna – zalety

Soniczne szczoteczki mają bardzo dużo zalet. Po pierwsze mycie za ich pomocą zębów jest nie tylko niezwykle proste, ale także bardzo efektywne. Można dzięki nim usunąć aż 6 razy więcej płytki nazębnej, niż podczas stosowania tradycyjnych, manualnych szczoteczek. Dzięki temu możliwość wystąpienia kamienia nazębnego jest znacznie ograniczona. Trudności nie stanowi dla nich także dotarcie w miejsce bardzo trudno dostępne, czyli przede wszystkim przestrzenie między zębowe oraz do tylnych zębów. Dzięki temu, że włosie w główce szczoteczki jest miękkie i elastyczne szczoteczka idealnie dopasowuje się do kształtu czyszczonych powierzchni zębów. Stosowanie szczoteczek sonicznych pozwala także łatwo odświeżyć oddech, jak i całą jamę ustną. Na rynku dostępne są także modele odpowiednio dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą na przykład pomóc w wybielaniu zębów, masować dziąsła, albo skupić się na bardzo dokładnym oczyszczaniu np. płytki nazębnej. To oczywiście nie jedyne zalety sonicznych szczoteczek – najlepiej samodzielnie się o nich przekonać. Z pewnością nie pożałuje się tej decyzji.