Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 11, 2018 in Zdrowie |

Szczoteczka soniczna – czy warto?

Szczoteczka soniczna – czy warto?

Wielu osobom wydaje się, że szczoteczka soniczna stosowana do higieny jamy ustnej jest wynalazkiem nowym. Bez wątpienia w ostatnim czasie znacznie zyskały one na popularności, jednak tak naprawdę na światowym rynku dostępne są już od początku lat 90, a wpływ na to miała przede wszystkim firma Philips. Szczoteczki soniczne od samego początku cieszą się dobrą opinią Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Używanie tego typu urządzenia ma bardzo pozytywny wpływ na odpowiednią pielęgnację jamy ustnej. Na czym polega wyjątkowość szczoteczek sonicznych? Co wyróżnia je od tradycyjnych modeli? O tym przeczytasz poniżej.

Zalety szczoteczki sonicznej

Używanie szczoteczki sonicznej jest przede wszystkim bardzo wygodne, a zarazem efektywne. Pozwala ono na usunięcie znacznie większej ilości płytki nazębnej, niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek. O wiele łatwiejsze jest także dotarcie do trudno dostępnych miejsc, takich jak przestrzenie między zębami czy tylne zęby.

Wygląd szczoteczek sonicznych

Z wyglądu szczoteczki soniczne wyglądają jak skrzyżowanie tradycyjnej, manualnej szczoteczki do zębów ze szczoteczką elektryczną. Z tą pierwszą łączy ją przede wszystkim wygląd główki. Jest ona podłużna, a włosie jest nieruchome. Główki szczoteczek sonicznych są wymienne – należy robić to, podobnie jak w przypadku wymiany szczoteczki tradycyjnej, co najmniej raz na trzy miesiące. Niekiedy może jednak zajść potrzeba, aby główkę wymienić przed upłynięciem tego czasu. Ze szczoteczką elektryczną skojarzenia budzi głównie smukła, pokryta antypoślizgowym (i często wodoodpornym) materiałem rączka, która jest jednak grubsza od rączek tradycyjnych szczoteczek. W jej obudowie mieszczą się bowiem wszystkie podzespoły i akumulator. Zarówno szczoteczka soniczna, jak i elektryczna obsługiwana jest także przy pomocy umieszczonych na obudowie rączki przycisków albo specjalnego interfejsu.

Ranking szczoteczek sonicznych

Na rynku dostępnych jest wiele modeli szczoteczek sonicznych. Niektóre z nich dysponują dodatkowo funkcjami, które umożliwiają większą personalizacje – mogą pomóc w dokładnym oczyszczaniu, wybielaniu zębów, odświeżaniu jamy ustnej, masowaniu dziąseł i tak dalej. Jeśli zastanawiasz się, jaki model wybrać – również pod względem marki i ceny – pomocny okazać może się ranking szczoteczek sonicznych, który znaleźć można w Internecie, np. na portalach zajmujących się przeprowadzaniem testów sprzętu elektronicznego czy tych poświęconych odpowiedniej higienie jamy ustnej – stomatologicznych itp.