Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 21, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Kolory garderoby dla srebrnowłosych

Kolory garderoby dla srebrnowłosych

Odpowiednio dobrany kolor stroju podkreśli twoje naturalne atuty, wydobędzie z wizerunku maksimum blasku. Dlatego zamiast chwilowego nastroju powinniśmy przy wyborze kolorów ubrań kierować się takimi kryteriami jak barwa tęczówki, odcień skóry i kolor włosów. Klasyczny podział na typy urody kojarzący się z porami roku nie uwzględnia jednak włosów bez koloru. Oto kilka wskazówek jakie kolory ubrań pasują do siwych włosów. Informacje.

1. Pozwól sobie na więcej

Po pierwsze należy zwrócić uwagę na fakt, że siwy kolor włosów od dawna przestał być zarezerwowany dla starszych osób. Z jednej strony coraz więcej osób przed trzydziestym rokiem życia siwieje z powodu stresu, z drugiej wielu aktorów i celebrytów z dumą nosi siwe włosy na znak akceptacji przemijania. Wygląda na to, że trend koloryzacji „grannyhair” pozostanie z nami na dłużej jako znak naszych czasów. Szary jako kolor jest uważany za neutralny, więc może stanowić idealne tło dla mocnych, soczystych kolorów. Dzięki temu posiadaczki białoszarych włosów mogą pozwolić sobie na wyraziste kolory. Nie bój się kolorów, które przyciągają wzrok. Od bananowych żółci, przez winne karmazyny po kobaltowe błękity. Śmiało eksperymentuj z neonowymi, zdecydowanymi barwami.

2. Określ temperaturę

Podstawową zasadą wyboru koloru ubrań zgodnie z kolorem włosów jest to, aby chłodne odcienie łączyć z chłodnymi, a ciepłe z ciepłymi. Jeżeli zatem zastanawiamy się jakie kolory ubrań pasują do siwych włosów musimy sprawdzić temperaturę naszego siwego koloru. Spójrz na włosy o oceń czy jest to kolor tak żółty że aż biały czy tak niebieski że aż biały. Na niebieskie, zielone i fioletowe kolory ubrań możesz postawić jeśli odcień koloru twoich włosów jest popielaty, opalizujący lub metaliczny. Na cieplejsze kolory, takie jak pomarańczowy, czerwony i żółty pozwól sobie częściej jeżeli i odcień koloru twoich włosów jest ciepły, czyli na przykład to złocisty, miedziany lub mahoniowy. Siwe koloryzacje występują częściej w zimnych odcieniach toteż najlepiej sprawdzą się zimne, acz zdecydowane kolory ubrań.

3. Czego się wystrzegać

Jeśli masz siwe włosy to unikaj noszenia ubrań o jasnych, delikatnych kolorach. Kredowe pastele czy piaskowe beże nie będą wyglądały dobrze z siwymi włosami. Jeżeli jednak lubisz kolory ziemi to niech to będzie czekoladowy brąz, heban bądź bordo. Kiedy twoje siwienie to tylko siwe pasma, to kieruj się w doborze koloru ubrań dominującym kolorem. Naturalna siwizna na etapie kilku srebrnych nitek nie wymaga zmiany dotychczas noszonych kolorów.