Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 11, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Jak dobrać suknię ślubną i dodatki?

Jak dobrać suknię ślubną i dodatki?

Uroczystość weselna należy do najbardziej stresujących wydarzeń w naszym życiu. Przygotowujemy się do niej zazwyczaj już na kilka miesięcy przed samym wydarzeniem i staramy się dopracować wszystko w najdrobniejszych szczegółach. Suknia na wesele to bardzo ważna kwestia, która spędza sen z powiek wielu przyszłym pannom młodym. Jaką wybrać kreację, czym się kierować w wyborze, jakie dodatki i buty wybrać – oto tylko niektóre z pytań, które zaprzątają myśli kobiet. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, jak należy wybierać kreację ślubną i na co trzeba zwrócić szczególną uwagę!

Wesele i ślub – to dwie różne kwestie, ale wiele osób o tym nie wie!

Chociaż zwykło się używać naprzemiennie tych dwóch terminów: ślub i wesele, to w rzeczywistości znaczą one zupełnie co innego. Ślubem nazywamy uroczystość w kościele lub w przypadku osób o wyznaniu prawosławnym, w cerkwi, natomiast wesele jest to huczna ( lub mniej huczna ) zabawa, która odbywa się z udziałem gości tuż po zaślubinach. Niektóre panny młode mają przygotowane dwa rodzaje sukienek na dwie części uroczystości. Do kościoła zakładają najczęściej bardzo strojne i piękne suknie, zaś na zabawę weselną przebierają się w sukienkę, która pozwala im tańczyć do białego rana i się swobodnie bawić. Jeżeli Twoja uroczystość odbywa się zimą, zrozumiałym jest fakt, że nieraz potrzebujesz innego stroju do kościoła, gdzie często jest bardzo zimno, a innego na zabawę weselną.

Zaślubiny zimą są o tyle bardziej kłopotliwe, że potrzebujesz też zupełnie innych butów, niż tych, które włożyłabyś latem. Dlatego, gdy jesteś zimową panną młodą, powinnaś zaopatrzyć się z zastępczą parę obuwia, którą założysz na sali weselnej. Podobnie rzecz się ma z okryciem – na zimę musisz mieć okrycie futrzane w białym, pasującym kolorze oraz dodatkowo bolerko. Dzięki temu nie zmarzniesz. Na sali bankietowej zdejmiesz futro, ale możesz zostawić bolerko. Jeżeli Twoja suknia na zimową uroczystość ma dużo warstw i trudno w niej chodzić, a co dopiero tańczyć, musisz mieć również drugą, wygodniejszą sukienkę. Latem nie ma takiego problemu – możesz śmiało być całe popołudnie, wieczór i noc w tych samych butach, ale jeżeli czujesz, że nie wytrzymasz tyle na obcasie, wtedy także weź dodatkowe obuwie.

Moda. Jakie dodatki wybierać i w jakim stylu?

Dodatki mają ogromne znaczenie! Dobierz je w zależności od stylu w jakim jest uszyta Twoja sukienka. Hitem, który jest zawsze w modzie są złote kolczyki i bransolety. Bardzo pięknie prezentują się także kolie, ale jeśli masz skromną sukienkę w nowoczesnym stylu, kolia w ogóle nie będzie pasowała. Wybierz wówczas raczej delikatny, pleciony łańcuszek z lazurowym kamieniem lub postaw na złotą biżuterię. Pamiętaj także, że zarówno sukienka, jak i dodatki muszą pasować stylistycznie do wystroju sali weselnej. Gdy bierzesz ślub w pomieszczeniach na wzór zamkowych komnat, musisz mieć inną sukienkę, niż wtedy, gdy uroczystość odbywa się w plenerze lub ma bardziej swobodny charakter.