10 niezbędnych akcesoriów i urządzeń dla początkujących kosmetyczek
Otwarcie własnego gabinetu kosmetycznego wiąże się z wysokimi kosztami, które należy ponieść już przed rozpoczęciem świadczenia jakichkolwiek usług. Nie wszystkie urządzenia i produkty musimy jednak mieć od samego początku – niektóre z nich możemy wprowadzać z czasem, wraz ze zwrotem pierwszych poniesionych wydatków. Oto lista 5 najważniejszych grup produktów, urządzeń i akcesoriów, które są niezbędne do rozpoczęcia działalności w branży kosmetycznej
1. Produkty i urządzenia dezynfekujące
Są niezbędne do sterylizacji mniejszych metalowych akcesoriów, jak i całego obszaru, w którym dochodzi o kontaktu z klientem. Urządzenia sterylizujące nie są jednak drogie, dzięki czemu nie poniesiemy bardzo dużych kosztów. Dodatkowo powinniśmy zakupić środki chemiczne do dezynfekcji rąk, łóżek i skóry.
2. Produkty kosmetyczne
To bardzo duża grupa niezbędnych produktów, która może zmieniać się w zależności od oferowanych usług. Przed podjęciem decyzji odnośnie marek czy rodzajów kosmetyków, warto zastanowić się nad szczegółową ofertą naszego zakładu kosmetycznego. Z pewnością przydadzą się płyny do demakijażu, profesjonalne kremy do twarzy (wykorzystywane po wykonaniu zabiegów), maski i peelingi i kwasy.
3. Meble i oświetlenie
Szczególnie ważne jest zakupienie odpowiedniego łóżka, na którym będą odbywać się zabiegi. Powinien być to mebel regulowany, który pozwoli nam dostosować wysokość. Dodatkowo należy dobrać odpowiednie oświetlenie, dzięki któremu zapewnimy sobie nie tylko wygodę w trakcie pracy, ale również efektywność zabiegów.
4. Urządzenia kosmetyczne
Urządzenia kosmetyczne są niezbędną częścią każdego salonu kosmetyczne. Są to często zakupy na raty, szczególnie w przypadku tych najdroższych sprzętów. Zakupy na raty pozwalają także na ograniczenie początkowych kosztów. Do najważniejszych urządzeń kosmetycznych należą niewielkie urządzenia do peelingu kawitacyjnego czy zestawy do mikrodermabrazji. Możemy zainwestować także w tzw. kombajny kosmetyczne, które łączą w sobie wiele funkcji. Z czasem możemy rozwinąć swoją działalność m. in. o laserowe usuwanie owłosienia, jednak początkowo wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych może znacząco obciążyć nasz budżet.
5. Dodatkowe produkty i akcesoria kosmetyczne
Po stworzeniu szczegółowej oferty możemy dokładnie przemyśleć nasze wydatki. Warto pogrupować produkty w główne kategorie oraz przypisać do nich niezbędne akcesoria i produkty: depilacja (wosk, plastry w różnych wielkościach, urządzenie do podgrzewania wosku), regulacja i stylizacja brwi (pęsety, henna w różnych kolorach, wosk) czy stylizacja paznokci (lakiery, bazy, aceton, waciki, lampa UV). Pozwoli to na zakup wszystkich niezbędnych produktów oraz ograniczenie czasu i pieniędzy.
Najnowsze komentarze