Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on sty 2, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Czy warto przedłużyć włosy i jak o nie dbać

Czy warto przedłużyć włosy i jak o nie dbać

Wiele kobiet marzy o pięknych, długich i lśniących włosach jednak nie każda może się nimi cieszyć. Osiągnięcie takich włosów wiąże się z odpowiednią pielęgnacją, zdobywaniem wiedzy w tym temacie i przeznaczeniem odpowiedniej ilości czasu. Niezależnie od powodu trudności w osiągnięciu wymarzonej długości pomocne mogą okazać się włosy doczepiane.

 

Dzięki szerokiej ofercie takich włosów na rynku można wybrać dosłownie każdy rodzaj włosów jaki nas interesuje. Dostępne są włosy słowiańskie, europejskie, azjatyckie, indyjskie czy syntetyczne. Każde z nich różnią się grubością, twardością. Podczas wizyty w profesjonalnym salonie fryzjerskim fachowcy doradzają jakie włosy wybrać tak aby wyglądały one naturalnie a klientka czuła się w nich dobrze. Odpowiednia pielęgnacja przedłużonych włosów pozwoli cieszyć się piękną fryzurą i nie jest skomplikowana. Posiadając przedłużane włosy należy pamiętać o dokładnym rozczesywaniu używając do tego grzebienia lub szczotki przeznaczonej do włosów przedłużanych, są one delikatniejsze od popularnych akcesoriów do rozczesywania włosów i ich nie niszczą. Pora snu jest niebezpieczna dla włosów doczepianych ponieważ jeśli są rozpuszczone narażone są na mechaniczne uszkodzenia, warto więc zabezpieczyć je związując w luźny kucyk lub warkocz na noc.

 

Do mycia trzeba używać delikatnych szamponów i odżywek przeznaczonych dla włosów wrażliwych. Po myciu należy pamiętać o wycieraniu włosów przedłużanych w delikatny sposób, aby ich nie uszkodzić. Włosy narażone są również na szkodliwe działanie czynników takich jak wysoka albo niska temperatura czy toksyny z powietrza, aby zabezpieczyć włosy przedłużane przed tego rodzaju szkodliwymi czynnikami należy zadbać o to, aby w pielęgnacji nie zabrakło olejków które zadbają o prawidłowe pH skóry głowy. Jeśli pragniesz mieć piękne, długie i gęste włosy z pewnością warto rozważyć pomysł ich przedłużenia w profesjonalnym salonie fryzjerskim i zadbać o ich prawidłową pielęgnację. Przyniesie to wiele radości, pewności siebie i na pewno uatrakcyjni wygląd.