Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on maj 14, 2020 in Kosmetyka i uroda |

Endermologia – ile trwa zabieg?

Endermologia – ile trwa zabieg?

Jak endermologia może zmienić wygląd Twojej skóry

Medycyna estetyczna i kosmetologia stale się rozwijają, oferując nowoczesne rozwiązania na wszelkie problemy ze skórą. Jednym z ciekawszych zabiegów, który od kilku lat jest hitem salonów piękności, jest endermologia. Na czym polega, co można dzięki niej uzyskać i jak długo utrzymają się efekty?

Co to jest endermologia

Endermologia to specjalny rodzaj masażu, wykonywany w przylegającym do ciała kombinezonie, zakładanym przed zabiegiem. Do ciała ubranego w taki strój przykłada się głowicę maszyny wyposażonej w masujące rolki, które jednocześnie wytwarzają podciśnienie. Skóra jest zasysana i intensywnie masowana, dzięki czemu jej głębokie warstwy zostają pobudzone do regeneracji.

W czym pomaga endermologia?

Endermologia najczęściej stosowana jest w celu zredukowania cellulitu, pozbycia się kilku niepotrzebnych centymetrów, poprawienia wyglądu skóry i jej ujędrnienia. Metoda ta wykorzystywana jest jednak nie tylko w celach związanych z estetyką. Endermologia pomaga również w takich problemach medycznych jak obrzęki, napięcia i bóle mięśni czy niewydolność żylna. Po serii zabiegów można oczekiwać szybszego spalania tłuszczu, nawet tego, który był odporny na ćwiczenia i dietę, zwiększonej jędrności, zmniejszenia widoczności rozstępów, a także, co może być zauważalne już po pierwszym zabiegu – rozlużnienia mięśni.

Endermologia – ile trwa zabieg i ile kosztuje?

Pojedynczy zabieg endermologii trwa koło 30 minut. Cena zabiegu może różnić się w zależności od partii skóry (zabiegi wykonywane są na brzuch, uda, ramiona, a nawet na twarz) i od gabinetu, w którym jest on wykonywany. Można jednak przyjąć, że koszt to od 120 do 150 zł. Zalecana liczba zabiegów to z reguły 10, w przypadkach wymagających bardziej intensywnego działania, nawet 20. Często salony kosmetyczne oferują specjalne pakiety takich zabiegów, dzięki czemu za np. 10 masaży wykupionych od razu jest znacznie niższa, niż cena pojedynczych zabiegów.