Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 28, 2021 in Kosmetyka i uroda |

Najmodniejsze paznokcie – gdzie szukać inspiracji?

Najmodniejsze paznokcie – gdzie szukać inspiracji?

Ładne i zadbane paznokcie to wizytówka każdego człowieka, ale to kobiety zwracają szczególną uwagę na ich wygląd! Zdrowa płytka paznokciowa i efektownie pomalowana podkreśla Twoją stylizację i charakter. Skąd czerpać inspiracje i gdzie pomalować paznokcie – w salonie, czy samodzielnie w domu?

Uroda to wiele elementów – zadbaj o szczegóły

Nawet gdy masz najpiękniejszy i najmodniejszy makijaż i wystrzałową, modną kreację, zaniedbane płytki paznokci mogą zepsuć cały look. Jeśli chcesz naprawdę uchodzić za zadbaną kobietę z klasą , musisz pomyśleć też i o tym aspekcie. Jeśli nie masz żadnych talentów, jeśli chodzi zarówno o wybór pasującego, odpowiedniego koloru oraz nie potrafisz pomalować perfekcyjnie płytek lub nie masz na to po prostu czasu, wówczas doskonałym rozwiązaniem jest udanie się do doświadczonej kosmetyczki. W salonie, kosmetyczka przygotje Ci zarówno ponadczasowy french manicure, jak i nałoży lakier hybrydowy, który charakteryzuje się niezwykle dużą odpornością na odpryskiwanie i ścieranie. Lakier hybrydowy, ponadto świetnie kryje. Będzie więc idealnym produktem, gdy chcesz ukryć zniszczone płytki i nadać im odrobinę grubości. Dla cienkich i łamliwych paznokci dobre są zabiegi wzmacniające lub odżywki, które zarówno są dostępne w salonach, jak i w drogeriach – internetowych lub stacjonarnych. Jeżeli jednak masz nieco więcej umiejętności w tym zakresie, możesz pomalować płytki paznokci sama. W tym celu powinnaś kupić dobry lakier. W zasadzie to wystarczą Ci tylko dwa – jeden uniwersalny, w jasnym różowym kolorze, doskonały do french manicure oraz drugi w barwie zbliżonej do ulubionej sukienki wyjściowej. Gdy masz w domu zgromadzonych zbyt dużo różnokolorowych lakierów, prawdopodobnie i tak ich nie zużyjesz do końca. Lakiery od momentu otwarcia nie mogą stać dłużej niż około 3 miesiące. Później wysychają i nie tracą swoje właściwości kryjące. Dlatego, jeśli nie lubisz niczego wyrzucać, a tym bardziej kosmetyków, trzymaj w domu tylko dwa, maksymalnie trzy lakiery i używaj ich na zmianę według potrzeby.

Inspiracje – czy wszystko co modne pasuje także dla mnie?

Z pewnością zdarzyło Ci się zachwycać paznokciami jakiejś gwiazdy, czy to piosenkarki, czy aktorki. Wiedz jednak, że nie zawsze to, co modne będzie pasowało także dla Ciebie. Na przykład ostatnio, niezwykle trendy są bardzo długie paznokcie z ostrymi zakończeniami – taki look pasuje oczywiście dla gwiazdy rocka czy pop, ale niekoniecznie będzie nadawało się do Twojej pracy stylu życia. Jeśli po pracy musisz zająć się domem, albo pracujesz na komputerze lub laptopie, niemożliwym będzie wykonywanie swoich obowiązków z tak wystylizowanymi paznokciami i niestety staniesz się tylko kolejną ofiarą bezmyślnie małpowane mody. Aby wypracować własny look i styl, a przy tym pozostać praktyczną, lepiej jest wybrać taki trend, który nie będzie dopasowany nie tylko do Twojego osobistego gustu, ale też będzie dla Ciebie praktycznym rozwiązaniem.