Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lis 2, 2018 in Kosmetyka i uroda |

Branżowe kursy dla kosmetyczek

Branżowe kursy dla kosmetyczek

Branża kosmetyczna w naszym kraju rozwija się coraz szybciej. Usługi salonów i gabinetów kosmetycznych są tańsze i dostępniejsze niż jeszcze kilkanaście lat temu, co sprawia, że coraz więcej kobiet może pozwolić sobie na profesjonalną pielęgnacje ciała. Jednak aby odnieść sukces na rynku, kosmetyczka musi stale inwestować we własny rozwój. Przedstawiamy najbardziej popularne szkolenia, które opłaca się zrobić.

Stopniowane kursy kosmetyczne

Stopniowane kursy kosmetyczne to podstawa działalności każdej kosmetyczki. Tradycyjnie wyróżnia się trzy lub cztery poziomy kursów. Stopień pierwszy i drugi odnoszą się do zagadnień teoretycznych (m. in. bezpieczeństwo i higiena pracy w zakładzie, rozpoznawanie jednostek chorobowych, analiza stanu skóry), a uzupełniają je zajęcia praktyczne z zakresu podstawowych rodzajów stylizacji paznokci czy wykonywania masek i peelingów. Kurs kosmetyczny III stopnia przeznaczony jest do zdobycia bardziej specjalistycznej wiedzy np. z obszaru stosowania kwasów, mikrodermabrazji i używania bardziej inwazyjnych metod kosmetycznych. Kurs kosmetyczny III stopnia przeznaczony jest dla osób, które posiadają wymaganą wiedzę podstawową, dzięki której mogą bezpiecznie dobierać rodzaj zabiegów kosmetycznych do typu i stanu skóry.

Kursy specjalistyczne

Poza kursami ogólnymi, które dzielone są na poziomy, firmy edukacyjne i renomowane gabinety kosmetyczne prowadzą także bardziej specjalistyczne szkolenia. Należą do nich między innymi:

– zaawansowane kursy stylizacji paznokci, które nastawione są na naukę konkretnej metody manicure,
– kursy podologiczne, które zawierają w sobie wiedzę teoretyczną i praktyczne ćwiczenia pielęgnacji stóp,
– kursy z zakresu masażu ciała i twarzy wybranymi metodami (np. masaż limfatyczny, masaż bańką chińską),
– kursy dotyczące makijażu permanentnego (łączone lub oddzielne dla każdej z metod),
szkolenia z zakresu wykorzystywania poszczególnych metod ujędrniania i wyszczuplania ciała.

Kursy specjalistyczne dopełniają wiedzę kosmetyczki oraz umożliwiają jej poszerzenie wachlarza usług, które oferowane są w wybranym salonie kosmetycznym. Niektórzy z producentów urządzeń wykorzystywanych w salonach kosmetycznych prowadzą również szkolenia dotyczące wykonywania czynności na wybranych maszynach. To dodatkowy sposób na rozwijanie swojej wiedzy, który pozwala na zapewnienie wysokiej jakości oferowanych usług oraz zagwarantowanie bezpieczeństwa wszelkich zabiegów dla klientek naszego salonu kosmetycznego.