Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 21, 2018 in Kosmetyka i uroda |

Jak otworzyć salon urody?

Jak otworzyć salon urody?

Branża kosmetyczna w naszym kraju rozwija się coraz lepiej. Polki coraz chętniej korzystają z usług kosmetyczek i fryzjerów, inwestują w profesjonalne zabiegi i lepszej jakości kosmetyki. To wszystko sprawia, że powstaje coraz więcej salonów urody. Biznes ten może jednak początkowo być bardzo kapitałochłonny. Podpowiadamy, w jaki sposób otworzyć własny salon urody.

Sprawy formalne

Choć do założenia gabinetu kosmetycznego nie potrzebujemy specjalistycznego wykształcenia czy certyfikowanych kursów, musimy przejść przez szereg formalności, które są konieczne do otwarcia własnego biznesu. Najważniejszym elementem jest spełnienie wymagań sanitarnych, m. in. odnośnie dostępu do bieżącej wody czy samego rozmieszczenia poszczególnych sprzętów. Dodatkowe wytyczne odnoszą się choćby do wprowadzenia solarium czy sauny dla klientów salonu.

Finansowanie salonu kosmetycznego

Własny biznes zawsze wymaga pewnego nakładu finansowego – w przypadku salonów urody koszty te to przede wszystkim wysokie ceny profesjonalnego sprzętu. Najprostszym sposobem uzyskania wymaganego budżetu są kredyty. Dostępne są zarówno kredyty konsumpcyjne, które możemy wziąć na dowolny cel i spożytkować na pierwsze zakupy do salonu, jak i specjalistyczne produkty bankowe dla przedsiębiorstw. W wielu miastach możemy również starać się o dofinansowania dla początkujących przedsiębiorców ze środków unijnych lub regionalnych.

Najważniejsze elementy salonu urody

Do naszego salonu kosmetycznego może być przyłączony także salon fryzjerski, sauna, solarium lub dodatkowe opcje SPA. Początkowo warto skupić się jednak na najbardziej podstawowych elementach działalności – salon fryzjerski i gabinet kosmetyczny w jednym z pewnością przyniosą odpowiednie zyski na rozwój działalności. Dodatkowo możemy wprowadzić takie usługi jak stylizacja paznokci, makijaż permanentny, solarium czy elementy SPA. Wiele gabinetów kosmetycznych oferuje także opcję zakupu kosmetyków, w szczególności produktów profesjonalnych i ekologicznych, które nie są dostępne w popularnych drogeriach.

Kto powinien przemyśleć otwarcie salonu urody? Z pewnością ten wymagający biznes będzie trudny do prowadzenia przez osoby, które nie mają doświadczenia w branży kosmetycznej. Jest to jednak alternatywa dla tych, którzy od lat pracują w innych salonach kosmetycznych, by w ciągu kilku rozwinąć dobrze prosperujący biznes dzięki własnym umiejętnościom, doświadczeniom i przekonaniu, że należy stawiać na jakość oferowanych usług.