Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on wrz 21, 2018 in Zdrowie |

Dla kogo szczoteczka soniczna?

Dla kogo szczoteczka soniczna?

Dbanie o higienę i odpowiednią pielęgnację jamy ustnej powinno być podstawą, której nie wolno ignorować. Wygląd naszych zębów, jak i świeżość oddechu stanowią naszą wizytówkę. Ważne jest przede wszystkim to, aby o jamę ustna dbać regularnie – myć zęby co najmniej dwa razy dziennie (zaś najlepiej po każdym posiłku), używać nici dentystycznej i płynu do płukania, a także… nie zapominać o myciu języka. Bardzo ważne jest to, jakiej pasty używamy – powinna być ona najlepiej indywidualnie dobrana do naszych zębów i ich potrzeb. Kluczowe znaczenie ma jednak wybór odpowiedniej szczoteczki – to od niej w dużej mierze zależy, jak dokładnie oczyścimy zęby. Szczególnie polecane są szczoteczki soniczne. Dlaczego?

Najlepsza szczoteczka soniczna?

Szczoteczki soniczne na europejski rynek trafiły za sprawą firmy Philips na początku lat 90 XX wieku. Wcześniej sporą popularność zdobyły w Stanach Zjednoczonych, głównie ze względu na bardzo pozytywną opinię Amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA). Stosowanie tego typu urządzenia jest przede wszystkim nie tylko niezwykle proste i komfortowe, ale także bardzo skuteczne i efektywne. Szczoteczki soniczne pozwalają na usunięcie około 6 krotnie większej ilości płytki nazębnej niż tradycyjne, manualne modele. O wiele prościej za ich pomocą dotrzeć także do tylnych zębów i przestrzeni między zębowych, zwykle trudno dostępnych. Warto zastanowić się, jaka będzie najlepsza szczoteczka soniczna dla nas – na rynku dostępne są bowiem modele wyposażone w dodatkowe funkcje, które ułatwić mogą odpowiednia personalizacje. Mogą one być szczególnie pomocne przy dokładnym oczyszczaniu z płytki zębowej, odświeżaniu jamy ustnej, wybielaniu zębów i tak dalej.

Co wyróżnia szczoteczki soniczne?

Szczoteczki soniczne łączą w sobie zalety i funkcjonalność tradycyjnych szczoteczek manualnych oraz popularnych szczoteczek elektrycznych. Z tymi drugimi łączy je zarówno sposób obsługi – przy pomocy przycisków umieszczonych na rączce w przypadku większości modeli, bądź za pomocą specjalnego interfejsu w modelach droższych, jak i wygląd samej rączki. Jest ona smukła, jednak dość gruba – w obudowie mieści się akumulator oraz wszystkie podzespoły. Jest także pokryta materiałem antypoślizgowym i często wodoodpornym. Z modelami manualnymi skojarzenia budzi głównie podłużna główka o nieruchomym włosiu. Jest ona wymienna – powinno się robić to raz na trzy miesiące lub częściej, jeśli zajdzie taka potrzeba (na przykład w przypadku uszkodzenia włosia). Podobne zalecenia stosowane są w przypadku tradycyjnych szczoteczek.