Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on kwi 12, 2019 in Kosmetyka i uroda |

Sukienka na studniówkę

Sukienka na studniówkę

Czasy, gdy studniówkę urządzano w stołówce szkolnej lub na sali gimnastycznej dawno minęły. Dzisiaj bal maturalny wygląda zupełnie inaczej. Przyjęcie odbywa się zazwyczaj w restauracji, na które młodzież przyjeżdża nieraz własnym samochodem. Wystawne menu, zespół muzyczny i olśniewające kreacje są symbolem nowoczesnej studniówki. Sukienka na studniówkę jest zazwyczaj bardzo wyszukana i nie należy do najtańszych. Nikt już nie zakłada na bal białej bluzki i granatowej spódnicy.
Odpowiednia sukienka koktajlowa na ten wyjątkowy bal powinna być zakupiona dużo wcześniej. Aby wybrać odpowiedni fason i krój nie można czekać do ostatniej chwili, ponieważ istnieje ryzyko, że nie znajdziemy niczego pasującego. Na zakupy najlepiej jest udać się do sklepu stacjonarnego. Sukienka na bal musi być przymierzona. Należy sprawdzić czy podczas siadania czy podnoszenia rąk do góry kreacja nie uwiera bądź nie odsłania zbyt wiele. Sukienka na studniówkę nie musi być przesadnie skromna, ale nie powinna być też wyzywająca. Najlepiej jest gdy znajdziemy złoty środek. Jeśli decydujemy się na rozcięte rękawy lub odsłonięte ramiona, sukienka koktajlowa nie może odkrywać wówczas pleców lub być zbyt kusa. Wyeksponowane plecy wykluczają odkryte ramiona.

 

Sukienka na bal musi być w odpowiednim kolorze. Popularne ogniście czerwone suknie zostawmy na inną okazję. Wszelkie burgundy czy fiolety, a także czernie, granaty a nawet ciemne zielenie będą jak najbardziej na miejscu. Sukienka na studniówkę musi komponować się z całością wizerunku. Dodatki są istotne i powinno się je wybierać z rozwagą. Zasada skromności i powściągliwości będzie dobrym pomysłem. Zbyt dużo biżuterii może odciągnąć uwagę od sukni, a to właśnie sukienka na bal powinna być centralnym punktem wyglądu podczas zabawy. Jako dodatek niezbędna będzie mała torebka wieczorowa. Kolejnym elementem przy którym sukienka na bal musi wyglądać dobrze, są buty. Zbyt toporne nie dodadzą lekkości sylwetce i mogą zepsuć całość. Idealnie jest gdy pantofle lub szpilki są w delikatnym neutralnym kolorze lub tradycyjnie- czarne. Sukienka koktajlowa powinna przepuszczać powietrze. Dlatego warto wybrać ubranie z domieszką naturalnych tkanin lub na bawełnianej podszewce.
Sukienka na studniówkę jest równie często wspominana jak suknia ślubna. Zdarza się, że leciwe już panie z rozrzewnieniem wspominają swoje kreacje, które miały na sobie w tych ważnych chwilach. Potrafią świetnie opisać własne kreacje w najdrobniejszych szczegółach lub przechowują je w szafie jako swoistą pamiątkę.