Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on paź 12, 2019 in Zdrowie |

Wrzuć na luz i odpocznij.

Wrzuć na luz i odpocznij.

Po ciężkim tygodniu pracy czas na solidny relaks. Do wyboru mamy mnóstwo sposobów aby się odprężyć. Pomocna nam będzie tu muzykoterapia, od dawna wiadomo że muzyka łagodzi obyczaje, ale też poprawia samopoczucie. Warto wybrać się do klubu, gdzie możemy odpocząć przy fajnych brzmieniach. Imprezy nie są dla Ciebie? Spróbuj czegoś innego.

Zadbaj o oddech

Oprócz tego typu relaksu, jest Rebirthing, czyli odkrywanie siebie poprzez techniki oddechowo oczyszczające, oparte na jodze. Proces ten jest możliwy poprzez intensywne oddychanie, tak żeby nie było przerwy między wdechem a wydechem.
Uzupełnieniem Rebirthingu jest stosowanie afirmacji. Potęga myśli jest przeogromna. Pomoże nam uwolnić się od stresów, uczy radości życia, daje poczucie siły i zdrowia. Po takich sesjach ludzie mają różne doznania. Na całym świecie tysiące ludzi stosuje tą technikę.
Mimo wielu technik relaksacyjnych, należy też pomyśleć o rozrywkach jakie daje nam dzisiejszy świat.

Zainwestuj w siebie

Organizowane są kursy taneczne, wokalne oraz plastyczne. Modna ostatnio stała się Zumba, która przede wszystkim ma poprawić humor i zrelaksować.
Jeżeli posiadamy zdolności manualne, warto pomyśleć o sztuce robienia na drutach, która wraca do łask bądź na garncarstwie, ostatnio bardzo modnym trendzie. Teatr i kino, być może to rozrywka dla Ciebie? Oba proponują, całą gamę różnych filmów i spektakli, o różnej tematyce. Trzeba tu wspomnieć o operze i musicalu. Te dwa ostatnie są dla miłośników sztuki, ceniących sobie rozrywkę na wysokim poziomie.
Zanim zdecydujemy o formie odpoczynku i relaksu, warto pomyśleć nad czymś nowym. Czego jeszcze nie robiliśmy. Może skok ze spadochronem, albo przelot balonem. Takie ekstremalne przygody przełamią rutynę i dadzą bakcyla do nowych niebanalnych rozrywek.
Wiele z nas odpręża się na dobrym koncercie, gdzie może dać się ponieść emocjom. Nasz ulubiony zespól lub wykonawca, z pewnością umili czas i odpręży.
Dobrym rozwiązaniem jest także kabaret. Jest ich coraz więcej i dają dawkę naprawdę nieprzeciętnego humoru. Mówią że kabaret jest dobry na wszystko, dlatego śmiech to zdrowie.
Jeśli chcesz odprężyć się i zobaczyć coś nowego, wybierz się do cyrku. Tym bardziej gdy masz dzieci, mile spędzisz czas i pozwolisz sobie na bezstresowy wypad z dzieciakami.

Zrób sobie wakacje

Do pełni szczęścia brakuje Ci tylko wyjazdu gdzieś w piękne i spokojne miejsce. Do takich należą góry, najlepiej nasze polskie, gdzie pooddychasz górskim powietrzem i zachwycisz się widokiem pięknych gór. Nic tak dobrze nie działa jak czas spędzony na świeżym powietrzu w tak pięknej scenerii. Dla odmiany można wybrać się na drugi koniec polski, czyli nad morze. Nieważne jaką porą roku. Morze się nie zmienia jest zawsze piękne i miło się chodzi po plaży.