Pages Menu
 

Categories Menu

Posted by on lut 4, 2017 in Zagadnienia pozaurodowe |

Małżeństwo i zdrada

Małżeństwo i zdrada

Małżeństwo

 

Po etapie narzeczeństwa przychodzi czas na zawarcie małżeństwa. To bardzo emocjonująca chwila w życiu każdej pary. Każdy marzy o posiadaniu osoby, z którą będzie mógł przejść wspólnie przez życie. Rodzina jest ważna w naszym życiu i dlatego warto zdecydować się na małżeństwo z ukochaną osobą. W kościele katolickim uważa się, że rodzina jest oparta na nierozerwalnym związku małżeńskim. Małżeństwo jest nierozerwalnym sakramentem. To najważniejsza instytucja, która ma służyć zaspokajaniu potrzeb małżonków. Głównym celem rodziny jest wspólne wychowywanie dzieci. Naturalnym dziełem małżeństwa jest dziecko. Małżeństwo ma wpływ na rozwój osobowości obojga partnerów. Za błędy w małżeństwie są odpowiedzialni oboje małżonkowie. Tylko od nich zależą relacje w związku. Kościół nie uznaje rozwodów, dopuszcza jedynie separację. W rzadkich przypadkach możliwe jest także unieważnienie małżeństwa. Dotyczy to zatajenia choroby umysłowej, któregoś z małżonków lub informacji o bezpłodności. Para, która zdecyduje się na rozwód nie będzie mogła już nigdy więcej przyjmować sakramentów świętych.

 

Zdrada

 

To pojęcie bardzo względne. Dla jednej osoby zdradą może być pocałunek z inną osobą, a dla kogoś innego miłość fizyczna. Niektórzy za zdradę traktują niewinny flirt z płcią przeciwną. Najlepiej, więc będzie ustalić, co partnerzy uznają za zdradę. Jakiej granicy nie wolno im przekroczyć. Wtedy żadna ze stron nie będzie czuła się pokrzywdzona. Romans to najczęściej nie tylko zdrada fizyczna, ale przede wszystkim psychiczna. Oszukiwanie partnera i zatajanie przed nim znajomości z osobą trzecią jest zdradą. Na razie przyjmuje to postać niewinnej gry, ale istnieje duże prawdopodobieństwo przerodzenia się w relacje poważniejszą. Dlatego dla dobra związku powinno się unikać kłopotliwych sytuacji. Lepiej zabierać ze sobą partnerkę na zabawy w towarzystwie mieszanym. Jeśli już jednak wybieramy się sami na takie spotkanie to starajmy się przynajmniej nie nadużywać alkoholu. Pod jego wpływem trudniej nam będzie działać i myśleć racjonalnie. Ukochana osoba zapewnie nie wykaże się tolerancją dopuszczenia się zdrady pod wpływem alkoholu. Zdrady tak naprawdę nic nie usprawiedliwia. Decydując się na trwały związek powinniśmy starać się być lojalni wobec partnera. Czasami warto zastanowić się czy warto rujnować coś trwałego dla ulotnej chwili przyjemności.

 

Przyczyny

 

Istnieje wiele przyczyn braku dochowywania wierności. Czasami jest to jednorazowy nic nieznaczący wybryk. Jednak najczęściej przyczyna leży dużo głębiej. Partner nie zaspokaja naszych potrzeb uczuciowych czy seksualnych. Czujemy się niedoceniani lub niepożądani. Czasami pojawia się ciekawość doznania przyjemności z kimś innym. Niektórzy ludzie po prostu nie potrafią wytrwać w monogamicznym związku. Ciągle dążą do odczuwania nowych doznań, dlatego szukają nowego partnera seksualnego. Czasami zdradzamy, bo czujemy się samotni, zaniedbani czy pozostawieni sami sobie. Zdarza się to często, gdy jeden z partnerów często przebywa po za domem i w związek bardzo się rozluźnia. Inną przyczyną może być rutyna, brak porozumienia, mała ilość spędzanego ze sobą czasu. Niekiedy mężczyzna ucieka w zdradę przed odpowiedzialnością. Zdarza się to często w sytuacji, gdy dowiaduje się, że zostanie ojcem. Wtedy nie potrafi poradzić sobie inaczej z tym problemem. Zdradzie zawsze towarzyszą wyrzuty sumienia. Czasami wyznajemy jej prawdę gdyż chcemy uwolnić się od tego poczucia winy.

wierszyki